نمایش خبر
1396/12/21 ::: 10:02 PM
 
ممنوعیت بانک‌ها از افتتاح حساب برای اشخاص صادر کننده چک بلامحل
حسین رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از بررسی طرح اصلاح قانون چک در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی خبر داد و گفت: در جلسه امروز برخی مواد اصلاح و برخی الحاقات در رابطه با صدور چک‌های الکترونیکی ...
حسین رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از بررسی طرح اصلاح قانون چک در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی خبر داد و گفت: در جلسه امروز برخی مواد اصلاح و برخی الحاقات در رابطه با صدور چک‌های الکترونیکی جهت تسریع و جلوگیری از سواستفاده‌های مالی و همچنین جلوگیری از پولشویی انجام شد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه امروز کمیسیون، پس از گذشت ۲ سال ازتصویب این قانون تسویه چک تنها درسامانه چکاوک طبق مبلغ و تاریخ مندرج در سامانه و در وجه مالک نهایی چک براساس استعلام از سامانه سیال انجام می شود. چک‌هایی که مالک آنها در سامانه سیال ثبت نشده باشد، مشمول این قانون نخواهد شد و بانک‌ها مکلف هستند از پرداخت چک خودداری کنند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره دیگر مصوبات جلسه امروز اعلام کرد: فرد دارای چک از فرد دیگری می تواند در راستای اجرای احکام دادگستری درخواست اجرای چک کرده و اموال فرد دارای چک را درصورت مشکل مسدود کند.

رضازاده گفت:‌ طبق مصوبه دیگر کمیسیون، بانک‌ها مکلف هستند کلیه حساب‌های جاری اشخاصی که بیش از یکبار چک بی محل صادر کرده و تعقیب آنها منتهی به صدور مجازات کیفری شده باشد بسته و تا ۳ سال به نام  آنها حساب جاری باز نکند.
اخبار
دانشنامه حقوقی
تمامی حقوق وب سایت برای آقای علی حسن پور محفوظ می باشد