نمایش خبر
1396/05/22 ::: 12:52 PM
 
تخلفات دفاتر اسناد رسمی - آزمون سردفتری
طی نشست خبری دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران  با اصحاب رسانه، به گفته وی  دفاتر اسناد رسمی طبق قانون توسط چهار مرجع مورد بازرسی قرار می گیرند و این بازرسی ها به خاطر اهمیتی که اموال و امل...
طی نشست خبری دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران  با اصحاب رسانه، به گفته وی دفاتر اسناد رسمی طبق قانون توسط چهار مرجع مورد بازرسی قرار می گیرند و این بازرسی ها به خاطر اهمیتی که اموال و املاک مردم دارد، انجام می شود. در چهار ماهه امسال ۱۱۲ مورد شکایت در کشور داشتیم که رسیدگی و تعدادی به دادستان انتظامی اعلام شد. البته آمارها نشان می دهد شکایت ها در سال های اخیر کاهش بسیاری یافته است.

دشتی اردکانی همچنین در رابطه با پرونده سردفتری که در پرونده بابک زنجانی گفته شده تخلف انجام داده است گفت: سندی که در  دفترخانه ثبت شده برابر با موازین قانونی بود و آن برداشت مرجع قضایی است و ما به آن تمکین می کنیم، اما انچه که ما بررسی کردیم ثبت سند در این دفترخانه برابر با قانون و طبق روال عادی بوده است. 

وی ادامه داد: کانون سردفتران در این رابطه به دادستانی تهران نامه زده و موضوع را اعلام کرده و این دفتر هم کار خود را انجام می دهد و بعد از پایان پرونده زنجانی به پرونده این سردفتر هم رسیدگی و طبق قانون تصمیم گرفته می شود. 

دشتی اردکانی درباره آزمون کانون گفت: برگزاری آزمون بر عهده سازمان ثبت است اما تا جایی که اطلاع دارم، امسال آزمون کانون برگزار نمی شود./میزان
اخبار
دانشنامه حقوقی
تمامی حقوق وب سایت برای آقای علی حسن پور محفوظ می باشد